ul. Milowicka 1B, 40-312 Katowice

32 256 61 15

781 566 115 

601 46 23 99

schronisko.katowice@gmail.com

 

 

 

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych

Zwierząt w Katowicach
 

   Godziny otwarcia

Poniedziałek

730-1530

Wtorek

730-1700

Środa

730-1530

Czwartek

730-1700

Piątek

730-1530

Sobota

730-1400

Niedziela

nieczynne

 

Psy czekające na dom tymczasowy

Lubiś 539/20

Lubiś to około 10-letni pies średniej wielkości. W schronisku przebywa już ponad dwa lata. Jest psem nieco zdystansowanym do świata, nie jest to typ przytulaka, nie lubi też spacerować w nowych miejscach. Ale nie ma mu się co dziwić. Lubiś cierpi na zespół końskiego ogona, do tego ma też zdiagnozowane spore zwyrodnienie w odcinku piersiowo-lędźwiowym. Choroba sprawia, że Lubiś bez przerwy odczuwa chroniczny ból i dyskomfort. Lubiś na swój sposób nauczył się żyć z chorobą, stąd jego sztywny chód, kiedy może to omija także schody. By spowolnić rozwój choroby, Lubiś przyjmuje suplementy, niestety rokowania są ostrożne. Poszukujemy dla niego spokojnego domu bez dzieci, ponieważ w skrajnych sytuacjach Lubiś potrafi postraszyć zębami. Szukamy domu cierpliwego, gdzie nikt nie będzie go na siłę zmuszał do kontaktu, gdzie będzie miał swój bezpieczny kącik i czas na oswojenie się ze wszystkim. Idealny byłby dla niego dom z ogrodem, mieszkanie na parterze lub w bloku z windą. Kontakt: Ola 697 575 726

Kajko 232/20

Kajko to pies, który przyjechał do nas z Radys. Kajko jest bardzo mocno lękliwym psem, boi się gwałtownych ruchów, nagłego hałasu/uderzenia, zaczyna panikować, uciekać, jednak coraz szybciej się uspokaja i już nie trzęsie się z tych powodów, jego ogon po roku czasu u nas w schronisku wyszedł spod brzucha i w końcu nim merda, czuje się już pewniej, zaczął również szczekać i naśladować zachowanie innych psów. Poszukuje domu bardzo doświadczonego w pracy z tego typu psem lękowym. Nie ma w nim grama agresji, ze względu na swoje lęki nie jest jeszcze wykastrowany. Nie odnajdzie się w mieszkaniu, póki co szuka domu z ogrodem i kojecem z ocieplaną budą z możliwością wypuszczania go codziennie na dobrze zabezpieczony ogród. Byłoby cudownie gdyby miał psiego towarzysza przy którym poczułby się pewniej. To bardzo skrzywdzony pies, który prawdopodobnie nigdy nie miał prawdziwego domu. Mamy nadzieje, że gdzieś tam na niego taki czeka i wynagrodzi mu wszystkie te stracone lata bez miłości. Na ten moment Kajko nie potrafi chodzić na smyczy, panikuje, kiedy ta się napnie, dlatego jego pierwszy spacer poza teren schroniska jest jeszcze przed nimKontakt: Paulina 604 745 698

Brego 219/20

Brego to 6 letni pies, średniej wielkości. Do naszego schroniska trafił w lipcu 2020r. z Radys, z miejsca, gdzie nie spotkało go nic dobrego. Przez pierwsze tygodnie pobytu nie pozwalał założyć sobie obroży, by wyjść z boksu. Bał się człowieka, nie znał smyczy, dotyku. W tej chwili cieszy się na widok wolontariuszy bo wie, że wyjdzie na spacer. Uczymy się zabawy, dotyku, frajdy z obecności człowieka, wchodzenia do budynku, do auta, pokonywania schodów itp. Szukamy dla niego odpowiedzialnego, spokojnego opiekuna.
Kontakt: Beata 728 951 982

Puszek 362/20

Puszek to 12-letni pies w typie owczarka niemieckiego w bardzo dobrej kondycji. Jak na swój wiek jest bardzo ruchliwy, wszystko co napotka na swojej drodze musi obwąchać i czasami zaznaczyć swoją obecność. Uwielbia długie spacery w towarzystwie ukochanego opiekuna, bardzo ładnie chodzi na smyczy. Zna komendy: siad, łapa, a także reaguje na swoje imię. Chętnie zawiera nowe psie znajomości, lecz nie przepada za psami nachalnymi.
Niestety obserwujemy u niego pewnego rodzaju problemy skórne. Na ten moment rozszerzyliśmy diagnostykę, bo w dotychczasowych badaniach nic nie wyszło. Puszek jest w trakcie leczenia, które na szczęście przynosi efekty.
Kontakt: Andrzej 506 543 741
 

Diego 253/22

Diego jest bardzo pogodnym, zrównoważonym, starszym ok 11 letnim psem w typie rasy. Bardzo przyjacielski, lubi kiedy skupia się na nim uwagę, głaszcze i tuli. Uwielbia długie spacery. Diego jest bardzo cierpliwy, bez żadnej agresji, potrafi zachować spokój przy zabiegach pielęgnacyjnych. Jest psem nastawionym przyjacielsko do swoich psich kolegów i koleżanek. Diego odnajdzie się w spokojnym domu bez intensywnych zabaw, ale bez problemu wchodzi po schodach. Potrafi jeździć autem. W schronisku przeszedł operacje więzadła krzyżowego. Potrafi utrzymać czystość w domu.

Diego szuka również domu stałego lub tymczasowego. W przypadku takiego domu tymczasowego to Fundacja Przystanek Schronisko pokrywa koszty utrzymania psa. 
Kontakt w sprawie adopcji : Paulina 736 655 531

Bebok 367/20

Bebok to mały piesek, tzw niskopodłogowiec, który obecnie ma około 5 lat. Z natury jest bardzo pogodny i wesoły. Jest jednak psiakiem, który nie lubi niespodziewanego dotyku, dlatego nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Sam pokazuje, kiedy chce być głaskany, inaczej może postraszyć zębami. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Na wybiegu wychodzi jego młodzieńcza natura. Uwielbia piłeczki i inne zabawki, które z chęcią rozgryza. Jest chętny do nauki, za smaczka jest w stanie zrobić wiele. Do innych psów raczej neutralny, natomiast zdarza mu się odpowiedzieć na zaczepki, czy nawet samemu pokazać ząbki na jakiegoś nieproszonego psiaka w pobliżu. Jego sierść wymaga regularnego czesania, jednak na ten moment Bebok nie za bardzo na to pozwala. Wciąż oswajany jest ze szczotką. Bebok nie lubi także wizyt u weterynarza.
Kontakt: Beata 728 951 982

Demon 393/20

Demon to około 10-letni pies większych rozmiarów, którego geny najwyraźniej zahaczają o rottweilera. Jest psem bardzo wrażliwym, ceniącym sobie ciszę i spokój. Duże samochody, pojazdy na sygnale, autobusy, rowery, nagłe hałasy - to ścisła czołówka jego listy strachów.   Ze względu na nią Demon nie sprawdzi się jako wielkomiejski psiak. Spełnieniem jego marzeń byłby dom bez dzieci w spokojnej okolicy/na wsi, najlepiej bez dużej ilości schodów do pokonywania - niestety, jak to często bywa u dużych psiaków, stawy Demona nie są w najlepszym stanie (chłopak cierpi na dysplazję stawów biodrowych, w związku z tym zażywa odpowiednie suplementy). Demon nie musi być stricte domowym psem, może zamieszkać na ogrodzie w DOBRZE ocieplanym pomieszczeniu/wiatrołapie. Musi mieć jednak zapewnione codzienne spacery. Demon bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami, ale w skrajnych sytuacjach potrafi się obronić.Niestety Demon w schronisku spędził już grubo ponad dwa lata. Niepostrzeżenie stał się jednym z weteranów...Kontakt: Ksenia 690 091 137

Draco 163/21

Draco jest małym, ok. 3-letnim psiakiem; ma w sobie coś z ras TTB. Do schroniska trafił, a następnie wrócił z adopcji, po pogryzieniu właścicieli. Draco jest uparty, silnie broni swoich zasobów, nie zgadza się na wykonywanie przy nim czynności, na które nie ma ochoty. Broni zarówno zabawek, jak i jedzenia. Potrafi w momencie zmienić się w psa atakującego, celem stają się ręce opiekuna ich zabranie nie uspokaja go. Nadal atakuje szukając miejsca, w które może dotkliwie ugryźć. Potrzebuje opanowanego, bardzo konsekwentnego właściciela, który wyznaczy mu jasne zasady panujące w domu i będzie wymagać ich przestrzegania w każdej sytuacji. Ładnie chodzi na smyczy, chociaż czasami próbuje wymuszać na opiekunie obranie wybranego przez siebie kierunku. Jest przyzwyczajony do noszenia kagańca. W stosunku do innych psów jest przyjazny, potrafi spokojnie spacerować w ich towarzystwie, choć lubi iść jako pierwszy. Ze względu na swoją upartość i epizody agresji, nie nadaje się do domu z dziećmi poniżej 16 rż.
Kontakt w sprawie adopcji: Ania 514 324 200

Rudi 284/22

Rudi to około 7-letni niewielki, sympatyczny psiak. Jest bardzo otwarty i wesoły. Z radością wita każdą napotkaną osobę. Lubi aktywnie spędzać czas, a energii i chęci do zabawy nigdy mu nie brakuje. Uwielbia długie spacery, ale niestety trochę ciągnie na smyczy, zwłaszcza na początku. W relacjach z psimi kolegami nie ma problemów. Podchodzi do nich z merdającym ogonem i wykazuje chęć zabawy, a na zaczepki raczej nie odpowiada. Jest bardzo mądrym psem, uczy się podstawowych komend, a niektóre z nich już opanował. Niestety u Rudiego zaobserwowaliśmy problemy z przyswajaniem pokarmów, obecnie jest w trakcie dokładniejszej diagnostyki. Przyjmuje także specjalistyczną karmę. Rudi szuka kochającego domu, do którego na pewno wniesie dużo miłości i pozytywnej energii.
Kontakt: Magda 602 814 956

Hubi 196/22

Hubi to około 7-letni pies w typie jamnika. Do ludzi nastawiony jest pozytywnie, boi się jednak mężczyzn. Ładnie chodzi na smyczy, jest przyjacielsko nastawiony do innych psów, nie reaguje na zaczepki. Akceptuje także koty. Jest mądrym psem, chętnym do współpracy. Na ten moment zna komendy: siad, poproś oraz łapka.Hubis nie nadaje się niestety do domu z dziećmi, ponieważ jest psem pilnującym zasobów. Bardzo łapczywie zabiera także jedzenie z ręki lub miski. Nie znamy jego przeszłości, ponieważ został znaleziony na ulicy, ale może być tak, że kiedyś chodził głodny, stąd jego obecne zachowania. Niestety jest to u niego spory problem, dlatego po adopcji zalecamy kontakt z behawiorystą. Powinien trafić do spokojnego i cierpliwego domu, bez nadmiaru bodźców oraz domu, który poprzez pracę pomoże mu uporać się z jego problemami.
Kontakt: Alicja 513 584 411 

Koda 66/22

Koda to około 6-letni, łagodny i spokojny w stosunku do ludzi pies dużych gabarytów. Jest wpatrzony w człowieka. Jego ulubioną atrakcją na spacerze nie są zabawki czy smakołyki, a tulenie z opiekunem.   Na smyczy chodzi ładnie, ale na widok psa zdarzy mu się pociągnąć, lecz i z tym robi duże postępy. Z innymi psami może iść na spacer, ale w bliższym kontakcie szczeka z agresją. Koda nadaje się do domu z dziećmi. Jest typem psa wartownika. Choć nie znamy jego przeszłości, to po jego zachowaniu wnioskujemy, że wcześniej pilnował jakiegoś terenu.
Kontakt: Weronika 500-543-365  

Luna 216/22

Piekna, radosna i pełna życia, Luna! ...Ale taka jest od niedawna... Wcześniej nie miała powodów do 'uśmiechu'. Sunia została odebrana interwnecyjnie poprzedniemu właścicielowi. Wraz z drugą sunią, Afrodytą trafiła do schroniska, gdzie doszła do siebie. Pomimo przeszłości Luna bardzo kocha człowieka i często szuka u niego wsparcia w stresującej sytuacji.Bardzo ładnie chodzi na smyczy w ogóle nie ciągnie, spokojnie mija inne psy, po zapoznaniu prawdopodobnie będzie mogła zamieszkać ze spokojnym psim kolegą.Jej sierść wymaga regularnego czesania oraz strzyżenia. Bez problemu znosi zabiegi pielęgnacyjne. Sunia jest na karmie hipoalergicznej, którą będzie musiała jeść też w domu.Jakiej rodziny dla niej szukamy? Przede wszystkim spokojnej i pełnej miłości. Średnio aktywnej, Luna chętnie pójdzie czasami na długi spacer, ale nie będzie biegaczką.  Luna obecnie ma okolo 8 lat.
Kontakt: Karolina 792 282 874  

Afrodyta 215/22

Afrodyta to około 10-letnia sunia odebrana interwencyjnie kilka miesięcy temu poprzedniemu 'właścicielowi'. Bardzo zaniedbana trafiła do schroniska razem z drugą suczką Luną (216/22). Mimo wszystko jest bardzo pogodna i otwarta, czasami bardzo domaga się uwagi człowieka. Na spacerze nie ciągnie na smyczy, spokojnie idzie swoim tempem. Prawdopodobnie dogada się z drugim, spokojnym psem. Jej sierść wymaga regularnego czesania oraz strzyżenia, bez problemu znosi zabiegi pielęgnacyjne ,wizyty u weterynarza i jazdę samochodem.Trzeba ją jeszcze podreperować na zdrowiu, niestety tyle czasu zaniedbania, również zdrowotnego, ma swoje skutki. Afrodytę czeka usunięcie listwy mlecznej, na której ma guzki oraz guzka na powiece, oprócz tego ma zwyrodnienie stawu łokciowego, z którym wspomagana lekami musi żyć. Nie przeszkadza jej to w funkcjonowaniu, ale nie nadaje się na długie wędrówki i codzienne chodzenie po dużej ilości schodów.
Kontakt : Karolina 792 282 874