Wtorek 1500-1700

Czwartek 1500-1700

Sobota 1000-1400

W trosce o was i naszych psich podopiecznych, chcemy abyście przed podjęciem decyzji o adopcji dobrze poznali nasze zwierzaki, a one was. Dlatego trzy razy w tygodniu są organizowane spotkania z wolontariuszami. To oni znają zwierzaki na wylot i chętnie się z wami podzielą tą wiedzą. Opowiedzą o zaletach
i wadach, umiejętnościach i przyzwyczajeniach psiaków. Chętnie dowiedzą się również czegoś o was.  Pozwoli to znaleźć wam wymarzonego czworonoga,

a nam ograniczyć stres zwierząt, które są zwracane do schroniska.

W związku z tym adopcje psów są możliwe:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto niektórzy z naszych podopiecznych, którzy już znaleźli swojego człowieka

Przygarnięcie zwierzaka do domu na pewno spowodowało ogromną rewolucję w twoim życiu! Nagle pojawił się nowy członek rodziny, któremu trzeba poświęcić każdą wolną chwilę, przyzwyczaić do nowego miejsca zamieszkania, nauczyć zachowania. Pamiętaj aby o niego doskonale dbać. Pamiętaj o dobrym odżywianiu, świeżej wodzie do picia. Pamiętaj o szczepieniach i odrobaczaniu, które zapewnią mu ochronę. Jeśli nie chcesz wychowywać jego potomstwa, nie pozwól mu na posiadanie go poprzez sterylizację/kastrację. Nigdy nie wypuszczaj swojego zwierzaka z domu bez opieki. Psa na spacerach prowadź na smyczy i spuszczaj tylko z dala od ulic lub na terenie ogrodzonym. Jeśli tak o niego zadbasz, twój poświęcony czas i serce, wróci ze zdwojoną siłą w miłości i zaufaniu jaką dostaniesz w zamian od zwierzęcia. Zyskasz nowego, najwierniejszego przyjaciela, który w dobrych chwilach będzie świetnym kompanem do zabawy, a w tych gorszych najlepszym pocieszycielem.

Jeśli już zaadoptowałeś...

Pokochaj swojego nowego członka rodziny.

Przygotuj dokumenty - zwierzęta wydajemy na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Przygotuj się na zabranie zwierzęcia ze schroniska (musisz posiadać obroże, smycz, kaganiec lub transporter).

Umów się z wolontariuszem na poznanie zwierzaka.

Poznaj nasze zwierzęta w zakładkach ,,Nasze psy’’ i ,,Nasze koty’’ lub odwiedzając nasze schronisko.

Jeśli już zdecydowałeś się na adopcję...

Przygotuj się finansowo - zwierzęta wydajemy odpłatnie:

  • Psy małe i szczeniaki 42,00 zł

  • Psy średnie i duże 52,00 zł

  • Wszystkie psy w typie rasy (bez względu na wiek i wielkość) 74,00 zł

  • Koty i kocięta 31,00 zł

Czy masz dość czasu i cierpliwości?

Decydując się na adopcję psa lub kota decydujesz się na przejęcie 100% odpowiedzialności za życie tego zwierzaka, dlatego bardzo ważne abyś przemyślał, czy będziesz miał odpowiednią ilość czasu dla nowego członka rodziny. Psy i koty to zwierzęta społeczne, oczekują od człowieka akceptacji i zainteresowania. W przypadku psów dochodzą również obowiązki związane z wyprowadzaniem ich na spacery przynajmniej trzy razy dziennie, a także z ich wychowaniem.

Jeśli zastanawiasz się nad adopcją...

Żadna najcenniejsza rzecz ani przedmiot nie wzbogaca naszego życia tak jak obecność zwierzaka. Jest lekarstwem na nasze smutki i samotność, obdarza nas przyjaźnią bezinteresowną, czystą  i wielką. Taka przyjaźń to niezwykle rzadki i cenny dar. Towarzystwo czworonożnego przyjaciela może wzbogacić nasze życie, złagodzić i ogrzać atmosferę w domu. Jednak jest to jednocześnie ogromny obowiązek, więc zanim zdecydujesz się przyjąć do swego domu zwierzę odpowiedz sobie na pytania:

Czy masz odpowiednie warunki?

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, obowiązkiem każdego właściciela jest zapewnienie mu odpowiednich warunków. Pomieszczenia powinny być odpowiednio dostosowane, chronić przed zimnem, upałem, opadami atmosferycznymi. Każde zwierzę musi mieć zapewniony dostęp do pożywnej karmy, wody, a także spokojne miejsce do odpoczynku.

Czy stać cię na utrzymanie zwierzaka?

Jeśli zastanawiasz się nad adopcją to znaczy, że masz wielkie serce, jednak samo wielkie serce nie wystarczy. Zwierzę to też koszty- podstawowe jak karma, szczepienia, legowiska, smycze, transporterki i te nieplanowane, często dużo większe związane np. z leczeniem.

Czy decyzja o posiadaniu zwierzaka jest twoja?

Warto przemyśleć czy twoja decyzja wynika z miłości do zwierząt, czy nie spowodowana jest chwilową fascynacją lub modą. Zwierzęta to nie zabawki, które można brać i oddawać, gdy nagle nas przerośnie opieka nad nimi. Oddanie zwierzęcia z powrotem do schroniska to największa trauma jaka może spotkać zwierzę.

Wszystko co musisz wiedzieć o adopcji psa i kota ze schroniska

Adopcja

   Godziny otwarcia

Poniedziałek

730-1530

Wtorek

730-1700

Środa

730-1530

Czwartek

730-1700

Piątek

730-1530

Sobota

730-1400

Niedziela

nieczynne

 

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych

Zwierząt w Katowicach
 

ul. Milowicka 1B, 40-312 Katowice

 

781 566 115 

601 46 23 99

 

schronisko.katowice@gmail.com