18 stycznia 2022

Daj Pieskom Pobiegać i kotkom Pomruczeć- styczeń 2021

Po miesięcznej przerwie wracamy z Waszą ukochaną akcją! Czyli pierwsze w tym roku Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć! Już 23 stycznia 2022 r. (w najbliższą niedzielę) w godzinach od 10.00 do 14.00, zapraszamy Was na kolejną odsłonę akcji po hasłem „Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć”.  Podczas akcji wszystkie chętne osoby będą miały szansę iść na spacer z naszymi psiakami lub pobawić się z kociakami. Psiaki wydajemy do godziny 13.30, tak by miały co najmniej półgodzinny spacer. Nasi podopieczni czekają na Was!
 
Chcemy przypomnieć, że każda osoba biorąca udział w akcji musi brać pod uwagę, że bierze pod swoją opiekę psa po przejściach. Taki pies może różnie reagować na różne sytuacje, które go spotykają. Z naszej strony zrobimy wszystko, żeby do niczego złego nie doszło, jednak każdy musi wziąć pod uwagę to, że to tylko psy, w dodatku często z przykrą przeszłością.
W dalszym ciągu na odwiedziny u naszych kocich podopiecznych trzeba będzie się zapisać pod numerem telefonu 573 472 258.
 
Pamiętajcie o kilku istotnych rzeczach:
- weźcie ze sobą DOWÓD OSOBISTY, a jeżeli nie macie 18 lat, osobę pełnoletnią z DOWODEM OSOBISTYM 
- jeżeli macie taką możliwość, zabierzcie ze sobą również SMYCZE. My posiadamy pewną pulę, jednak może ona okazać się niewystarczająca,
- psiaki wychodzące z boksu są często bardzo rozemocjonowane, w związku z czym mogą po Was skakać i Was pobrudzić, dlatego lepiej włożyć na siebie „robocze” ciuchy 
- nasi podopieczni z pewnością nie pogardzą jakimś smakołykiem,
- mile widziani są również Wasi pupile.
 
Tych, którzy preferują bardziej kocich kompanów, zapraszamy do dotrzymania towarzystwa naszym mruczącym podopiecznym.
Oczywiście oprócz psiaków i kociaków, obecni będą także nasi Wolontariusze. Będą oni do Waszej dyspozycji i w miarę możliwości odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania.
 
Korzystając z okazji, chcieliśmy Was również zachęcić do włączenia się w akcję zbiórki karmy, czy innych rzeczy potrzebnych w Schronisku. W Schronisku przydadzą się: W tej chwili najbardziej potrzebujemy puszek Rocco Senior i Rocco Sensitiv, oraz dobrej jakości karma dla kotów.
Po za tym zawsze potrzebna są:- środki czystości,- smycze, obroże, szelki,- miski,- legowiska,- koce, ręczniki,- karma sucha dla psów i kotów,- psie i kocie kosmetyki,- transportery wszelkiego rodzaju i wielkości,- suplementy diety, witaminy,- ubranka i kubraczki (szczególnie przydatne w zimie, zabezpieczają psy przed chłodem)- zabawki.
 
Dołączajcie do wydarzenia i podrzucajcie znajomym! Do zobaczenia! Widzimy się w schronisku! 

 

   Godziny otwarcia

Poniedziałek

730-1530

Wtorek

730-1700

Środa

730-1530

Czwartek

730-1700

Piątek

730-1530

Sobota

730-1400

Niedziela

nieczynne

 

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych

Zwierząt w Katowicach
 

ul. Milowicka 1B, 40-312 Katowice

 

781 566 115 

601 46 23 99

 

schronisko.katowice@gmail.com