07 sierpnia 2023

Daj Pieskom Pobiegać- sierpień 2023

Już 13 sierpnia 2023 r. w godzinach od 10.00 do 14.00, zapraszamy Was na kolejną odsłonę akcji pod hasłem „Daj pieskom pobiegać”. W tym miesiącu wyjątkowo bez kociej części!
 
Psy są wydawane do godziny 13.00!!! (Jeśli ktoś chce przyjść na ostatnią turę spacerów, musi być chwilę przed 13). Nasi podopieczni czekają na Was!
 
Uwaga Chcemy przypomnieć, że każda osoba biorąca udział w akcji musi pamiętać, że bierze pod opiekę psa po przejściach lub z nieznaną nam historią. Może on różnie reagować na nowe sytuacje, które go spotykają. Z naszej strony zrobimy wszystko, żeby do niczego złego nie doszło, jednak prosimy o rozwagę w kontaktach z naszymi podopiecznymi.
 
Nie obowiązują żadne zapisy do psów, wystarczy przyjść i wypełnić formularz. Psy są wydawane na godzinny spacer.
 
Pamiętajcie o kilku istotnych rzeczach:
weźcie ze sobą DOKUMENT TOŻSAMOŚCI (dowód osobisty, legitymację), a jeżeli nie macie 18 lat, osobę pełnoletnią z takim dokumentem
dajemy jednego psiaka na grupę/rodzinę/parę (tylko jedna osoba wypisuje formularz i okazuje dokument tożsamości)!!!
na terenie schroniska znajduje się wybieg, z którego możecie skorzystać (chyba, że odradzimy to w przypadku konkretnego psa). Ważne jest, żeby nie zajmować wybiegu zbyt długo – na pewno wiele osób chciałoby pobawić się tam z psem.
na wybiegu może przebywać TYLKO JEDEN PIES!!! bardzo prosimy o sprzątanie psich kup na terenie schroniska, oraz w miejscach publicznych – dysponujemy woreczkami na psie odchody i chętnie się nimi podzielimy 
psiaki wychodzące z boksu są często bardzo rozemocjonowane, mogą po Was skakać i Was pobrudzić, dlatego lepiej włożyć na siebie „robocze” ciuchy. 
jeśli dajemy psa w kagańcu, przypiętego na szelki zamiast obroży, lub jednocześnie na obrożę i szelki, bardzo prosimy o niezdejmowanie kagańca i nieprzepinanie smyczy! Dbamy o bezpieczeństwo Wasze oraz psów, które dostajecie.
nasi podopieczni z pewnością nie pogardzą jakimś smakołykiem (nic straconego, jeśli nie będziecie przygotowani, smaczki też Wam damy).
 
Oczywiście oprócz psiaków, obecni będą także nasi wolontariusze. Będą oni do Waszej dyspozycji i w miarę możliwości odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania. Korzystając z okazji, chcieliśmy Was również zachęcić do włączenia się w akcję zbiórki karmy, czy innych rzeczy potrzebnych w schronisku.
Co przyda się w schronisku? Zawsze na wagę złota jest karma, przede wszystkim mokra, wysokomięsna karma dla psów i kotów; oto karmy, jakie najlepiej sprawdzają się w naszym schronisku:  Karmy dla kotów: Feringa, Dolina Noteci, Winston (nature, junior), Smilla, Mac's, Butchers, Catz finefood, Animonda, Wiejska zagroda;  Karmy dla psów: Rocco, Dolina Noteci, Mac's, Animonda, Brit (care, premium by nature), Butchers, Wiejska zagroda, Alpha Spirit;
Poza tym zawsze potrzebne są:  środki czystości;  smycze (dłuższe i mocniejsze smycze przepinane lub linki, nie flexi), obroże (ma małe i średnie psy, na szerokiej taśmie), szelki (najzdrowsze dla psich kręgosłupów oczywiście typu guard);  legowiska;  koce, ręczniki, cienkie kołdry, prześcieradła i poszwy;  psie i kocie kosmetyki;  transportery wszelkiego rodzaju i różnej wielkości;  suplementy diety, witaminy;  różnego rodzaju smakołyki;  ubranka i kubraczki (szczególnie przydatne w zimie, zabezpieczają psy przed chłodem);  zabawki.
 
Dołączajcie do wydarzenia i podrzucajcie znajomym! Widzimy się w schronisku! 
 
W tym miejscu możecie pobrać formularz z oświadczeniami, który będzie musiała wypełnić osoba zabierająca na spacer psiaka: https://dysk.przystanekschronisko.org/.../s/jQUVEZOkmDBnaXv
 
Jeżeli macie taką możliwość wydrukujcie i wypełnijcie w domu, by w schronisku nie tracić czasu na formalności. My tylko dopiszemy godzinę, w której weźmiecie psiaka oraz godzinę powrotu, a także imię psa/numer/boks.
 
Na koniec odsyłamy do Regulaminu, który obowiązuje każdego uczestnika akcji. Podpisując formularz, zobowiązujecie się do bezwzględnego przestrzegania go:  https://dysk.przystanekschronisko.org/.../s/G1fV1kZJcIE4hg7

 

   Godziny otwarcia

Poniedziałek

730-1530

Wtorek

730-1700

Środa

730-1530

Czwartek

730-1700

Piątek

730-1530

Sobota

730-1400

Niedziela

nieczynne

 

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych

Zwierząt w Katowicach
 

ul. Milowicka 1B, 40-312 Katowice

 

781 566 115 

601 46 23 99

 

schronisko.katowice@gmail.com