07 września 2020

Budżet obywatelski- głosowanie

 

Dziś (7.09.2020 r.) rozpoczęło się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie będzie trwało do 20 września br. W tym czasie każda osoba zameldowana w Katowicach ma do wykorzystania 3 głosy na projekty ogólnomiejskie i 3 głosy na projekty lokalne. Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną. Dokładne wskazówki jak głosować znajdują się na stronie:

http://bo.katowice.eu/Aktualnosci/Strony/-Jak-g%C5%82osowa%C4%87-w-VII-edycji-Bud%C5%BCetu-Obywatelskiego-.aspx

 

 

W tym roku jak i w poprzednich nasze schronisko również zgłosiło swój projekt ogólnomiejski. Projekty zgłaszane przez nas we wcześniejszych latach skupiały się na naszych psiakach. Tym razem nasz projekt dotyczy budowy nowego obiektu dla kotów i nasi mruczący podopieczni potrzebują właśnie Twojego głosu! Możesz nam pomóc głosując na projekt M/51/VII na stronie internetowej https://boglosujemy.katowice.eu/

 

 

Teraz kilka słów o tym, dlaczego jest to dla nas tak ważne:

Do naszego schroniska trafiają przerażające ilości zwierząt. Zdarza się, że wszystkie klatki w kociej izolatce są pełne. Pełne kotów potrzebujących leczenia i opieki, ale i pełne kociąt, staruszków i kocich jedynaków.

Zdrowy, wykastrowany i przyjazny dla innych mruczących kot zwykle trafia na wybieg. Tam może biegać, skakać, bawić się z innymi i pokazać nam więcej swojego charakteru. Niestety wśród naszych podopiecznych trafiają się typowe jedynki. Czasem warczą przez klatkę, bo przypadkowo zauważyły innego. Na wybiegu byłyby w ciągłym stresie, a w najgorszym przypadku skrzywdziłby inne koty. Takie jednostki czekają na swój dom w klatce niezależnie jak przyjazne są dla człowieka. Warto wspomnieć o charakternych jedynakach. Miewają swój humorek i nic nie stoi im na drodze aby pokazać pazurki. Mają małe szanse na adopcje, więc w klatce siedzą miesiącami, a w wyjątkowych sytuacjach o wiele dłużej. Można się łatwo domyślić, że nie zaspokaja to ich potrzeby wyrzucenia z siebie energii. Mając własny pokój mogłyby czekać na dom w dogodnych warunkach i pokazać nam coś więcej niż wybuchy frustracji.

Kolejnymi kandydatami są całe mioty kociąt. O ile czasem uda się, że jeden taki miot pięciu pójdzie do domu całkiem szybko- tak takich grup mamy o wiele więcej. Za małe aby wypuścić na wybieg, za duże na klatkę. Wiele razy takie maluchy dorastały wciąż czekając. Warto wspomnieć, że takie kociaki w życiu nie widziały domu na oczy, więc ich doświadczenie z człowiekiem to mała klatka. Własne pomieszczenie  pozwoli im doznać komfortu życia w domu, umożliwi wzajemne gonitwy i zabawy na całego.

Ostatnią grupą, którą chcemy wspomnieć są kocie staruszki. Trafiając do nas doznają ogromnego szoku, czasem przestają jeść, upadają na zdrowiu. Zawsze boimy się, że zamiast dożyć spokojnej starości- odejdą w zimnej klatce. Tu nie ma co mówić więcej. Chcemy aby mogły po prostu spokojnie cieszyć się własnym kątem. Nie wszystkie mają tę możliwość.

Piękny projekt ma swój cel. Aby polepszyć ich życie, poznać je i pokazać wam, podczas adopcji, jak taki kot zachowuje się w większej przestrzeni.

 

 

 

Projekt koncepcyjny i wizualizacje: Marta Cabaj, Małgorzata Olszańska

 

 

 

   Godziny otwarcia

Poniedziałek

730-1530

Wtorek

730-1700

Środa

730-1530

Czwartek

730-1700

Piątek

730-1530

Sobota

730-1400

Niedziela

nieczynne

 

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych

Zwierząt w Katowicach
 

ul. Milowicka 1B, 40-312 Katowice

 

781 566 115 

601 46 23 99

 

schronisko.katowice@gmail.com